30th March 2019

6TH SEM INTERNAL PROGRAMME OF COEB


6TH SEMESTER (2ND ) INTERNAL EXAMINATION - 2019 PROGRAMME
FROM : 17/04/2019 - 18/ 04/2019

Sl. No Date Sitting Time Sub. Code Sub. Name Sem.
1 BRANCH : AUTO        
  17.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PAU6I101 Vehicle Dyanamics 6TH
  17.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PAU6I102 Vehicle Design 6TH
  17.04.2019 3RD 3.00 PM - 4.00 PM PAU6J001 Automatic Electrical & ET 6TH
  18.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PAU6J004 Automotive Pollution & Cont. 6TH
  18.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PCG6C001 Green Technologies 6TH
2 BRANCH : CIVIL        
  17.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PCI6I10 Foundation Engg. 6TH
  17.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PCI6I102 Irrigation Engg.  6TH
  17.04.2019 3RD 3.00 PM - 4.00 PM PCI6J001 Advance TE 6TH
  18.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PCI6J006 Prestressed Concrete 6TH
  18.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PCG6C001 Green Technologies 6TH
3 BRANCH : CSE        
  17.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PCS6I101 CNDC 6TH
  17.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PCS6I102 CD 6TH
  17.04.2019 3RD 3.00 PM - 4.00 PM PCS6I004 WSN 6TH
  18.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PCS6J005 IWT 6TH
  18.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PCG6C001 Green Technologies 6TH
  18.04.2019 3RD 4.00 PM - 05.00 PM PCS6D001 ES (HONS)  ( In Respective Dept.) 6TH
4 BRANCH : EEE        
  17.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PEL6I101 COMM. ENGG. 6TH
  17.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PEL6I102 PSO & C 6TH
  17.04.2019 3RD 3.00 PM - 4.00 PM PEL6J003 Electrical Drives 6TH
  18.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PEL6J005 F A C T Systems 6TH
  18.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PCG6C001 Green Technologies 6TH
5 BRANCH : ELECTRICAL ENGG.        
  17.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PEE6I101 CSE - II 6TH
  17.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PEE6I102 PSO & C 6TH
  17.04.2019 3RD 3.00 PM - 4.00 PM PEE6J003 Electrical Drives 6TH
  18.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PEE6J004 HVDC T 6TH
  18.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PCG6C001 Green Technologies 6TH
6 BRANCH : ETC        
  17.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PET6I101 DCT 6TH
  17.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PET6J003 Mobile Comm. 6TH
  17.04.2019 3RD 3.00 PM - 4.00 PM PET6I102 High Freq. Engg. 6TH
  18.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PET6J014 Telecom. Sys. Modeling 6TH
  18.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PCG6C001 Green Technologies 6TH
7 BRANCH: IT        
  17.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PIT6I101 CNDC 6TH
  17.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PIT6I009 OOSE 6TH
  17.04.2019 3RD 3.00 PM - 4.00 PM PIT6J005 WSN 6TH
  18.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PIT6I102 IWT 6TH
  18.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PCG6C001 Green Technologies 6TH
  18.04.2019 3RD 4.00 PM - 05.00 PM PIT6D001 ES (HONS)  ( In Respective Dept.) 6TH
8 BRANCH : MECH        
  17.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PME6I101 POM 6TH
  17.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PME6I102 R&AC 6TH
  17.04.2019 3RD 3.00 PM - 4.00 PM PME6J001 PD&PT 6TH
  18.04.2019 1ST 10.30 AM - 11.30 PM PME6J005 AUTO. Engg. 6TH
  18.04.2019 2ND 12.00 PM - 01.00 PM PCG6C001 Green Technologies 6TH

PRINCIPAL